Lauku māju īpašniekiem nopietnas bažas sagādā peļu invāzija, kas var kļūt par reālu un sarežģītu problēmu. Peles ne tikai rada psiholoģisku diskomfortu, traucējot un biedējot vasarnīcu iemītniekus, bet arī rada praktisku kaitējumu.
Tās pārnēsā dažādas kaites, bojā pārtikas krājumus un posta ražu. Pieredzējuši saimnieki zina – tiklīdz grauzēji ir ielavījušies mājoklī, no tiem atbrīvoties nav viegli. Tas prasa lielu pacietību, apņēmību un neatlaidīgu rīcību.
Lasi arī: Kā ātri atvēsināt auto karstumā: 5 vienkārši un efektīvi triki
Šīs metodes, kā atbrīvoties no grauzējiem, mūsu ģimenē tiek nodotas no paaudzes paaudzē, tās ir izmēģinājuši arī mednieki, kuri mežos pavada daudzas dienas un naktis un daļu sava inventāra atstāj meža nometnēs un mājiņās, kas atrodas tālu no civilizācijas.
Ir zināms, ka peļu dzīves aktivitāte ir vislielākā vasarā. Tās cītīgi gatavo krājumus aukstajam gadalaikam un glabā tos savās mājas slēptuvēs. Lai to paveiktu, tās aplaupa dārzus un augļu dārzus, atstājot aiz sevis postījumus un haosu.
Ar pelēm ir jācīnās, un šeit ir mūsu vecvecāku izstrādātās efektīvākās metodes šai mūžīgajai cīņai.
1. Ikviens zina, ka kaķi ir peļu dabiskie ienaidnieki. Pat viens kaķis (vai kaķi) var veiksmīgi tikt galā ar peļu invāziju, bet vairāki kaķi vienkārši organizē peļu genocīdu. Tomēr, pirmkārt, mūsdienās daudziem cilvēkiem ir alerģija pret kaķiem, otrkārt, par tiem ir jārūpējas, un, treškārt, atstājot kaķi uz ziemu mājā, tas vienkārši neizdzīvos.
Kā gatavoju gardo pīrāgu “sliņķiem”: sanāk tērēt 5 minūtes sava laika, bet pārējo paveic cepeškrāsns
2. Ir iespējams izmantot peļu slazdus, kuru dažādi veidi ir pieejami specializētajos veikalos.
Lasi vēl: Kāpēc patiesībā džinsiem virs kabatas ir vēl viena mazā kabatiņa
Diemžēl šo ierīču efektivitāte ir tuvu nullei.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…